९ असार २०७८, बुधबार   725 पटक हेरिएको


image

पालिका एक्सप्रेस , मनकामना स्मार्ट लघुवित्त वित्तीय संस्थाले असार १७ गते देखि साधारण शेयर  निष्काशन गर्ने भएको छ । लगानीकर्ताहरुले उक्त साधारण शेयरमा छिटोमा असार २१ गते र ढिलोमा असार ३१ गतेसम्म आवेदन दिन सक्नेछन् । धितोपत्र बोर्डले यही असार ६ गते मनकामना स्मार्ट लघुवित्तलाई साधारण शेयर  निष्काशन गर्न अनुमति दिएको थियो ।

यस लघु बित्त कम्पनीले प्रति कित्ता सेयर १०० रुपैयाँ अंकित दरमा ३ लाख ८९हजार  कित्ताको ३ करोड ८९ लाख रुपैयाँ बराबरको साधारण शेयर  निष्काशन गर्न भएको  छ । साधारण शेयरको जम्मा कित्ताहरु  मध्ये जम्मा  पुँजीको ०.५% ले हुन आउने ६ हजार ५८ कित्ता संस्थाका कर्मचारीहरुलाई र सर्व साधारणका लागि जारी गर्न लागेको पुँजीको ५% को अर्थात , १९ हजार ४५० कित्ता सामुहिक लगानी कोषका लागि छुट्टाइएको छ भने बाँकी ३ लाख ६३ हजार ४९२ कित्ताहरु मात्र सर्वसाधारणका लागि बिक्री बितरण  गरिने छ ।

यो लघु बित्तको शेयरमा लगानीकर्ताहरुले न्यूनतम १० कित्ता र अधिकतममा १ हजार कित्ताका लागि आवेदन दिन सक्नेछन् । लगानीकर्ताहरुले नेपाल धितोपत्रबाट स्वीकृति प्राप्त गरेका सि–आस्बा सदस्य बैंक तथा वित्तीय संस्था र मेरो सेयर एपबाट आवेदन दिन सक्ने  छन । लघु बित्त कम्पनीको साधारण शेयर  निष्काशन तथा बिक्री प्रबन्धकमा एनएमबि क्यापिटल लिमिटेड रहेको छ ।

सम्बन्धित समाचार